V. 2.1.5

Kontakt

Projektledare

Linde Sjöstedt
linde.sjostedt@folkochkultur.se
073-709 28 88

Projektkoordinator

Luna Nilsdotter
luna.nilsdotter@folkochkultur.se
070-552 56 50

Moa Jönsson
moa.jonsson@folkochkultur.se
070-956 87 75

Hannah Canvert
hannah.canvert@folkochkultur.se
070-265 56 22

Sandra Karlung (Praktikant)
sandra.karlung@folkochkultur.se

Partnerskap

Linda Kowalski Nordfors
linda.k.nordfors@folkochkultur.se
070 989 03 39

Kommunikation

Sofia Johansson, Small World
sofia.johansson@smallworld.se
073-673 07 96

Kongressarrangör

Maria Forslöf
mia@eventool.se

Styrgrupp 

Robert Uitto, ordförande Länsteatrarna i Sverige 
robert.uitto@regionjh.se 

Jonas Hellberg, ordförande Länsmuseernas Samarbetsråd
jonas.hellberg@regionkalmar.se 

Nina Björby, ordförande Regional Musik i Sverige 
nina.bjorby@regionvasterbotten.se 

Martin Roos, vd Destination Eskilstuna AB 
martin@eskilstuna.nu 

Åsa Kratz, ordförande nämnden för kultur, utbildning och friluftsverksamhet Region Sörmland
asa.kratz@dll.se 

Anmäl er till vårt nyhetsbrev

Logga in

Logga in här på Folk och Kulturs hemsida och planera upp ditt besök genom att bygga ett personligt schema. Är du en ny användare? Då måste du registrera dig först. Det gör du här. Allt som krävs är namn och mailadress så är du igång!