V. 2.1.8
Jason Andersson/ Studio Emma Svensson
Foto: Jason Andersson/ Studio Emma Svensson

Kontakt

Projektledare

Linde Sjöstedt
linde.sjostedt@folkochkultur.se
073-709 28 88

Projektkoordinator

Luna Nilsdotter
luna.nilsdotter@folkochkultur.se
070-552 56 50

Projektassistent

Hannah Canvert
Hannah.canvert@folkochkultur.se

Kommunikatör

Caroline Swartling
caroline.swartling@folkochkultur.se

Partnerskap

Kimberley Torchia
kimberley.torchia@folkochkultur.se
070-265 56 22

Styrgrupp 

Robert Uitto, ordförande Länsteatrarna i Sverige 
robert.uitto@regionjh.se 

Jonas Hellberg, ordförande Länsmuseernas Samarbetsråd
jonas.hellberg@regionkalmar.se 

Nina Björby, ordförande Regional Musik i Sverige 
nina.bjorby@regionvasterbotten.se 

Martin Roos, vd Destination Eskilstuna AB 
martin@eskilstuna.nu 

Åsa Kratz, ordförande nämnden för kultur, utbildning och friluftsverksamhet Region Sörmland
asa.kratz@regionsormland.se

Anmäl er till vårt nyhetsbrev

Logga in

Logga in här på Folk och Kulturs hemsida och planera upp ditt besök genom att bygga ett personligt schema. Är du en ny användare? Då måste du registrera dig först. Det gör du här. Allt som krävs är namn och mailadress så är du igång!